ua en ru

Рада доручила генпрокурору визначати, чи підлягає учасник акції протесту амністії

На сайті Верховної Ради України опубліковано текст законопроекту № 4021-3 "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань"народного депутата від Партії регіонів Юрія Мірошниченка.

Верховна Рада України доручила генеральному прокурору визнавати фактичне вчинення учасниками масових акцій протесту сукупності дій, що дозволяють йому скористатися амністією. Про це йдеться у законі № 4021-3 "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань", за який сьогодні проголосували 232 народних депутати.

Зокрема, закон, розроблений народним депутатом від Партії регіонів Юрієм Мірошниченко, пропонує звільнити від кримінальної відповідальності в порядку та на умовах, визначених в законопроекті, осіб, які є підозрюваними або обвинуваченими (підсудними) у вчиненні в період з 27 грудня 2013 року і до дня набрання чинності цим проектом закону включно злочинів, передбачених статтями 109, 1101, 161, 194, 259, 279, 293, 294, 295, 296, 341, 342, 343, 344, 345, 346, 347, 348, 350, 351, 352, 376, 377, 382, 386 Кримінального кодексу України, за умови, що ці злочини пов'язані з масовими акціями протесту, які розпочалися 21 листопада 2013 року, та закрити відповідні кримінальні провадження.

Також закон передбачає звільнити від покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, в порядку та на умовах, визначених у законопроекті, осіб, які засуджені за вчинення перелічених вище злочинів, а також закрити кримінальні провадження, які були розпочаті у зв'язку з цими злочинами і в яких жодній особі не повідомлено про підозру.

Крім того, закон містить положення щодо звільнення від відбування адміністративного арешту осіб до яких було застосовано такий вид адміністративного стягнення за вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних із масовими акціями протесту.
Проектом також врегульовується механізм його застосування - суб'єктів звернення з відповідними клопотаннями про звільнення від кримінальної відповідальності та покарання, а також порядок їх розгляду.

Положення закону передбачають особливий порядок введення в дію його норм. Зокрема, у проекті Закону зазначається, що він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, однак вводиться в дію з дня, наступного за днем публікації на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України повідомлення генерального прокурора України про фактичне вчинення учасниками масових акцій протесту сукупності певних дій. Відповідне повідомлення може бути зроблене генеральним прокурором України лише якщо учасники масових акцій протесту вчинять такі дії у п'ятнадцятиденний строк з дня, наступного за днем набрання чинності цим законом.

"Прийняття закону дозволить звільнити від кримінальної відповідальності та відбування адміністративного арешту осіб, які брали участь у проведенні мирних зібрань, не допустити їх переслідування і покарання, а також створить правову основу для добровільного та мирного вирішення існуючих внутрішніх конфліктів та протистоянь", - йдеться у пояснювальній записці до документу.

Нагадаємо, раніше народні депутати підтримали законопроект № 4021-3 "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань". За відповідне рішення проголосувало 232 народних депутатів з 226 необхідних.

Цей закон був прийнятий депутатами без обговорення, за що попередньо проголосувало 227 народних обранців.